Šestošolci na Blegošu

V torek, 26. 9., smo učenci 6. razreda imeli športni dan. Odšli smo na Blegoš, ki je visok 1562 m. Zbor pred šolo je bil ob 8.00, vendar je veliko učencev prišlo kasneje zaradi zamude avtobusa. Vsi smo pričakovali, da se bomo odpeljali proti Poljanski dolini, vendar smo zavili v Selško do Železnikov in naprej do Zalega Loga. Avtobus nas je odložil v vasi in od tam smo nadaljevali peš. Nekateri so se hitro zadihali, ampak večina je pot prehodila brez težav. Čas je hitro minil, saj smo se zaklepetali z bivšimi sošolci in sošolkami.

Ko smo prispeli do koče, smo imeli 15 minut počitka. Privoščili smo si tudi veliko različnih toplih jedi. Ko smo pojedli, smo se razdelili po oddelkih in se fotografirali. Nato smo vse pospravili, se prešteli in se odpravili v dolino. Pot je hitro minila. Po poti so nekateri videli jurčke in lisičke, tisti s še ostrejšim vidom pa tudi 6 srnic na paši.

Preživeli smo lep dan, obkroženi s prijatelji in čudovito naravo.

Živa Petrovčič in Vesna Pleško, 6. d