SOGO Dostopnost

IZJAVA O DOSTOPNOSTI

S spodbujanjem vključenosti in dostopnosti lahko vsem omogočimo enake možnosti za razvoj. Pomembno je, da se uporabnikom omogoči zaznavanje, razumevanje, navigacijo ter interakcijo s spletom. S tem namenom smo na šolski spletni strani dodali nov vtičnik, ki ponuja funkcionalnosti, namenjene osebam s posebnimi potrebami.

Z vtičnikom obiskovalcem omogočamo, da prikaz spletišča prilagodijo svojim potrebam.

Obiskovalci spletnih strani tako lahko

• spremenijo pisavo,
  • povečajo velikost besedil,
  • spremenijo kontrast barv na spletišču,
  • ustavijo premike in
  • uredijo besedilo, tako da bodo vse povezave podčrtane.

Vtičnik SOGO dostopnost omogoča funkcionalnosti na stopnji AA (WCAG 2.0), je skladen s standardom SIST EN 301 549 V1.1.2, ki je zahtevan v ZDSMA.

Stopnja skladnosti

Spletišče Osnovne šole Škofja Loka – Mesto je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij zaradi spodaj navedenih izjem.

Nedostopna vsebina

Dostopnost spletišča Osnovne šole Škofja Loka – Mesto nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

Primeri takih vsebin so:

• skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
  • programsko generirani dokumenti (npr. letna poročila),
  • različne kompleksne tabele s podatki,
  • organigrami,
  • vsebina v formatih, ki zahteva prenos in uporabo namenskih aplikacij.

Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče Osnovne šole Škofja Loka – Mesto, ki se nahaja na spletnem naslovu https://www.ossklm.si.

Nadzor nad izvajanjem Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij

Ministrstvo za javno upravo
Uprava za informacijsko varnost
Inšpekcija za informacijsko družbo

Tržaška cesta 21

gp.mju@gov.si

Priprava izjave o dostopnosti

Izjava je bila pripravljena 23.11. 2020 na podlagi samoocene.

Za vsa vprašanja in predloge smo dostopni na e-naslovu info@ossklm.si.