KNJIŽNIČNI RED

ČLANSTVO:

Vsak učenec in delavec naše šole je tudi član šolske knjižnice. Učenci prejmejo ob prvem obisku brezplačno člansko izkaznico. Ko je izkaznica polna, jo brezplačno zamenjamo. Ob izposoji so učenci izkaznico dolžni imeti s seboj.

ODPRTOST KNJIŽNICE:

Knjižnica je odprta vsak delovni dan v času pouka. Urnik je objavljen na spletni strani šole in na vratih knjižnice.

IZPOSOJA:

Knjige, leposlovne in poučne, izposojamo za 14 dni. Vsako knjigo lahko podaljšamo.

Knjige za domače branje izposojamo za 7 dni in jih ne podaljšujemo.

Rezervirane knjige čakajo bralca 3 dni.

Neknjižnega gradiva učencem ne izposojamo.

KNJIGE IZ PRIROČNE KNJIŽNICE:

V knjižnici je na voljo veliko leksikonov, priročnikov, enciklopedij in drugih poučnih knjig. Ne izposojamo jih na dom, na voljo so v čitalnici knjižnice.

POŠKODOVANO, IZGUBLJENO IN UKRADENO GRADIVO:

Če je gradivo poškodovano ali izgubljeno, ga je potrebno nadomestiti z novim.

Za gradivo, ki je namerno poškodovano, popisano, počečkano, prečrtano, izrezane slike, ali ga ni mogoče nadomestiti z novim, se plača odškodnina, ki jo določi knjižničarka.

RAČUNALNIKI ZA UČENCE:

V čitalnici so na voljo tudi trije računalniki za učence z dostopom do interneta. Če učenec želi delati na računalniku, se oglasi pri knjižničarki in vpiše na list.

OBNAŠANJE OBISKOVALCEV:

Knjižnica je kulturni prostor, ki zahteva kulturno obnašanje.

Lovljenje, vpitje in hranjenje v knjižnici ni dovoljeno.

DAROVI

Knjižnica s knjižničnimi  darovi razpolaga po lastni presoji.

Mateja Gartner                                                    Doris Kužel

Knjižničarka                                                          Ravnateljica