TURJAŠKA ROZAMUNDA V MEDNARODNI ZASEDBI

Slovenski kulturni praznik smo na šoli praznovali na prav poseben način. Po šestih letih smo obudili in malo osvežili Prešernovo Turjaško Rozamundo po učiteljsko. Glavne vloge so spet prevzeli učitelji in učiteljice, pridružili pa so se jim tudi trije prostovoljci iz tujine, ki so v Škofji Loki v okviru mednarodnega projekta  ESC Volunteering Project. Španec Juanho Jose je recitiral Pod oknom, Irka Makaela sonet Apel in Čevljar, Francozinja Laure pa pesem Pevcu. Vsi so seveda brali v slovenskem jeziku.

Prireditev so odprli prvošolci in prvošolke s slovensko himno, Martin Pucihar iz 8. c pa jo je deklamiral v angleškem jeziku. Prireditev je popestrila Elizabeta Švab iz 6. c, ki je na klarinetu odigrala Kreslinovo verzijo O, Vrba.

Igro smo odigrali trikrat, za vsako triado posebej. Vsi smo neizmerno uživali in se na koncu strinjali, da je Prešeren lahko tudi zelo zabaven!