Pasti sodobne tehnologije, predavanje za starše, četrtek, 17. 10., ob 18.00

Spoštovani starši!

Vljudno vas vabimo na predavanje Špele Reš: Pasti sodobne tehnologijeki bo v četrtek, 17. 10. 2019, ob 18.00 v večnamenskem prostoru šole.

Špela Reš, univ. dipl. psihologinja, je strokovna delavka na Centru za pomoč pri prekomerni uporabi interneta Logout. Ima dolgoletne izkušnje na področju psihološke diagnostike, vodenja skupin za samopomoč, individualnega svetovanja in psihosocialne rehabilitacije.

V mnogih slovenskih družinah je prisotnih več računalnikov in mobilnih telefonov, kot tudi različnih načinov povezovanja v splet. Napotki, kot so mesto računalnika izven otroške sobe, omejen čas uporabe, uravnoteženje različnih oblik prostočasnih aktivnosti, pozitivni zgledi samih staršev in podobni so še kako pomembni v ranljivem obdobju otroškega odraščanja. E-pravila bi morala obstajati v sleherni družini saj so pomemben varovalni dejavnik za preprečevanje zasvojenosti in se nanašajo na rabo vseh digitalnih naprav v družinskem okolju.