OPB – PETkovih PET

NASLOVNICA_-_prava

Dogajalo se je v mesecih marcu in aprilu in to ne kar nekje, ampak na NAŠI šoli, za vse naše OPB-jevce. Učenci so pet zaporednih petkov ob 13.00 zapustili svojo učilnico in učiteljico in se podali novim dogodivščinam naproti v bolj ali manj oddaljeno učilnico ali telovadnico, kjer jih je s svojo delavnico čakala nova učiteljica. Učenci so bili v FILMSKI, POMLADANSKI, GLEDALIŠKI in ŠPORTNI delavnici. Poleg tega pa so v delavnici MADAGASKAR spoznali čaroben svet na drugi strani ekvatorja. Vsaka delavnica je imela eno ali dve učiteljici mentorici.

 

NASLOVNICA_-_prava

Dogajalo se je v mesecih marcu in aprilu in to ne kar nekje, ampak na NAŠI šoli, za vse naše OPB-jevce. Učenci so pet zaporednih petkov ob 13.00 zapustili svojo učilnico in učiteljico in se podali novim dogodivščinam naproti v bolj ali manj oddaljeno učilnico ali telovadnico, kjer jih je s svojo delavnico čakala nova učiteljica. Učenci so bili v FILMSKI, POMLADANSKI, GLEDALIŠKI in ŠPORTNI delavnici. Poleg tega pa so v delavnici MADAGASKAR spoznali čaroben svet na drugi strani ekvatorja. Vsaka delavnica je imela eno ali dve učiteljici mentorici.

 

 

 

 

MADAGASKAR

madagaskarNa Madagaskar je učence z zanimivo predstavitvijo popeljala ga. Tina Jerala. Poseben čar predstavitve pa so bili predmeti, ki so pripotovali (z letalom – seveda) kar iz pravega Madagaskarja. Za vse to in še več je poskrbela Tina, ki je tudi kar nekaj časa tam preživela in se z domačini dobro imela.

Ljubljana_-_Antananarivo_zra_na

 

 

 

FILMSKA DELAVNICA

FILMFilme in risanke je skrbno izbrala in pripravila ga. Mateja Krek. Učenci so si lahko, glede na satrost skupine, ogledali dober film ali risanko.


 

 

 

 

 

 

POMLADANSKA DELAVNICA

spomladanske_delavniceV času izvajanja delavnic so nas v naravi pozdravljali prvi zvončki, trobentice in drugi znanilci pomladi, ki so pokukali iz snega. Ga. Maja Reven in ga. Mojca Jamnik sta poskrbeli, da je pomladni duh vstopil tudi v našo šolo ter se dotaknil naših šolarčkov. Prva delavnica je napovedovala praznik dan žena, zato so bili tudi izdelki obarvani s to tematiko. Izdelovali smo voščilnice. Učenci pa jih niso izdelovali zgolj za mamice, temveč tudi za svoje očete.

Na nadaljnih delavnicah ustvarjalnost učencev ni imela meja. Izdelke smo povezovali še z ostalimi bližnjimi prazniki in dogajanji v naravi. Na gregorjevo so pod spretnimi prsti in kopico idejami nastali raznorazni gregorčki različnih oblik in barv. Učenci so šivali tudi rožice, izdelovali herbarij ter na veliko noč izdelovali podstavke za pisanice.

g a l e r i j a   s l i k

GLEDALIŠKA DELAVNICA

gledalieVodila sem jo ga. Nina Taler. Z učenci 2., obeh 3.-ih in 4. razreda smo izdelovali lutke. Izdelovali smo jih iz različnih materialov, kot so kolaž papir, karton, kosi blaga, polivinilaste vrečke, volna, barvice, flomastri, idr. Pomagali pa smo si še z različnimi pripomočki kot so nepogrešljive škarje in lepilo, pa tudi lepilni trak je prišel še kako prav. Skoraj vsi učenci, nekaj jih je moralo iti že pred koncem delavnice domov, so dokazali, da se s kančkom domišljije lahko ustvari čudovito lutko. Naloga vsakega učenca je bila, da svoji lutki izbere POSEBNO IME, tako smo dobili Rozkota, Lilo, Rdečka, Pipi, Žabico, Laurico, Štefko, Ferda in še bi lahko naštevala. Izdelavi lutk je sledilo tudi igranje na ‘odru’, kjer se je začel šele pravi ČAR GLEDALIŠČA.

Z učenci 5. razreda pa smo kar zaigrali predstavo Pepelka malo drugače. Naredili smo dve skupini. Ena skupina je imela nalogo zaigrati ‘jezno’ Pepelko, druga pa ‘veselo’ Pepelko. Učenci so se zelo dobro znašli v posameznih vlogah. Izstopali pa sta pepelki iz obeh skupin. Igrala sta jih dva fanta in odrezala sta se odlično. Prav vse sta spravila v smeh. BRAVO FANTA oz. BRAVO PEPELKI!

ŠPORTNA DELAVNICA

TELOVADNICAV mali telovadnici je potekala delavnica, kjer so učenci igrali košarko, nogomet in druge igre z žogo ali brez nje. Tako so krepili svojo fizično pripravljenost in obenem socialne odnose v skupini. Vodili sta jo ga. Li-an Jesenovec in ga. Tea Djokić.

Deli z ostalimi ...Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someoneShare on Google+
(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen.

Dostopnost