Subvencionirana prehrana

Zakona o šolski prehrani, ki velja od 3. 1. 2013 prinaša nekaj sprememb pri subvencioniranju šolske prehrane.

SUBVENCIJA MALICE:

Za proračunski leti 2013 in 2014 so tako do polne subvencije oziroma brezplačne malice upravičeni:

Učenci, v družinah katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku (tj. brez upoštevanja otroškega dodatka, denarne socialne pomoči in državne štipendije kot dohodek), ne presega 53 odstotkov neto povprečne plače v Republiki Sloveniji.

SUBVENCIJA KOSILA:

Do subvencije kosila bodo upravičeni učenci, pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo v družini, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku (tj. brez upoštevanja otroškega dodatka, denarne socialne pomoči in državne štipendije kot dohodek), ne presega 18 odstotkov neto povprečne plače v Republiki Sloveniji (prvi razred otroškega dodatka).

Več o pridobitvi pravice do subvencije lahko preberete v novici o spremembah v šolski prehrani na naši spletni strani.