Mednarodni projekt ILE

Šola se je v letu 2009 vključila v mednarodni projekt »Inovativna učna okolja« (ILE – Innovative Learning Environments), kjer želi OECD v okviru svojega centra za raziskave in razvoj (CERI) pridobiti vpogled v inovativne prakse in predvsem v alternativne oblike organiziranja učenja. Ker je naša šola že v letu 2008 pričela uvajati spletne učilnice, ki imajo potencial naprednejših strategij in oblik učenja ter omogočajo sodelovanje v »oddaljenih« učnih skupinah, kot podpora rednemu, tradicionalnemu pouku ter tudi izvenšolskim in izrednim aktivnostim, smo dobili s strani Zavoda za šolstvo povabilo k vključitvi v projekt. Od 6 povabljenih slovenskih šol s strani Zavoda za šolstvo smo v ta izbor prišle 3 šole. Od 113 prijavljenih primerov iz 23 držav je skozi sito stroge ‘žirije’ prišlo 23 projektov iz 12 držav.

Naša šola je v projektu predstavil delovanje e-učilnic na nivoju posameznih predmetov, triletij, kot tudi na primeru celostnega razvoja šole, ki je bil vzpodbujen in razvit iz potrebe šole oz. njenih delavcev.

Menimo, da je to velik uspeh naše šole. Več si lahko preberete na strani OECD v pdf dokumentu.