OTROŠKI PARLAMENT ZA RS

V začetku marca je na šoli potekal Otroški šolski parlament za razredno stopnjo. Letošnja tema le tega je Duševno zdravje otrok in mladih. Naši učenci so se pri razrednih urah pogovarjali o svojem počutju, si z vajami krepili dobro samopodobo, spoznavali dejavnike, ki vplivajo na duševno zdravje. Igrali so se igre, se udeležili delavnic, ki so jih pripravile šolske svetovalne delavke in poslušali zgodbe, ki so jim jih na to temo prebirale učiteljice. Učenci predlagajo, naj na občinskem oz. državnem parlamentu izpostavimo njihovo željo, naj se starši več pogovarjajo s svojimi otroki, naj bodo pozorni na počutje otrok in naj ukrepajo, če so njihovi otroci zasvojeni s telefoni oz. računalniki. Mediji naj pri pripravi programa upoštevajo, da jih spremljajo tudi otroci. Šole naj ob pojavu nasilja ukrepajo takoj in ustavijo morebitne nasilneže. V šoli naj bo več ur športa.