Vrtec na obisku

Prvošolci smo imeli v četrtek , 9. 6. 2022, na Novem svetu prijeten obisk. Obiskala nas je skupina vrtčevskih otrok enote Biba v Podlubniku. Ob prihodu v šolo smo jim zapeli našo novo himno, ki je nastala ob 90 letnici šole. Prvošolki Neja in Pia, katerih razredničarka je gospa Lucija Štebe, sta s pomočjo kamišibaja odlično predstavili pravljico Mili. Ilustracije za pravljico so nastale pri izbirnem predmetu Likovno snovanje in so plod devetošolke Eve pod mentorstvom učiteljice gospe Maje Reven. Otroci so pravljico z velikim zanimanjem poslušali. Na koncu smo se vsi skupaj odžejali z napitkom iz  mete in melise, ki sta zrasli na šolskem vrtu. Napitek so pripravili učenci skupaj z gospo Marjetko Benedik ter našo kuharico.

Sporočamo vam, da bomo pravljico posneli in jo poslali bolnikom na Pediatrično kliniko, da jim bomo vsaj malo polepšali dni, ki jih preživijo v bolnišnici. Učiteljice smo ponosne na naše prvošolce in na to, kaj vse že zmorejo in znajo.

Zapisala: Simona Podobnik