ND Ekologija

NARNa sobotni dan smo bili na šoli ekološko aktivni prav vsi. Tudi tretješolci. Ker imamo radi raziskovalni pouk, smo dopoldne preživeli ob spoznavanju avtohtonih slovenskih rastlin in živali, razmišljali o pomenu varovanja narave, ob pravljici Mavrični slonček utrdili naša vedenja o pomoči drug drugemu, o drugačnosti. V delavnici smo ustvarili mavrično sliko in se ob pesmici Zemlja ima prehlad, razgibali in pogovarjali o našem odnosu do živih bitij, predmetov, vsega, kar nas obdaja.

V razredih nas je obiskal tudi študent Jan Kavčič, ki zelo rad raziskuje in mu ni vseeno, kaj se dogaja z avtohtonimi živalmi in rastlinami v naši deželi. Hvala  za sodelovanje, želimo si še skupaj deliti nova spoznanja.

Učenci 3. r in razredničarke

Kaj se je dogajalo v delavnicah učencev od 6. do 9. razreda pa so preverili učenci vključeni v novinarsko delavnico pri ge. Jerneji Renko. Preberite!