Za večjo varnosti pri šolskih prevozih

Spoštovani starši!

Od pogodbenega prevoznika Alpetour smo prejeli dopis v katerem prosijo, da se z učenci ponovno pogovorimo o prometno varnem ravnanju pri šolskih prevozih.

Učenci ogrožajo svojo varnost in kršijo Zakon o pravilih cestnega prometa, ko med vožnjo predčasno vstajajo in ne uporabljajo varnostnega pasu. Tako kot v osebnih vozilih morajo obvezno uporabljati varnostni pas in ostati na sedežih, dokler se vozilo ne ustavi.

Prosimo, da se tudi doma pogovorite o pravilih za varno vožnjo z avtobusom, mi pa bomo o tem spregovorili tudi na razrednih urah. V pomoč pri pogovoru o tej temi naš prevoznik prilaga tudi letak Pravila za varno vožnjo z avtobusom.

V želji, da zagotovimo kar največjo varnost otrok in se izognemo nepotrebnemu plačevanju kazni vas prav lepo pozdravljamo. avtobus