Vabilo na prvo predavanje v okviru šole za starše

Šola za starše: Spodbujanje delanja domačih nalog četrtek, 11. 10. 2012 ob 18.15

Kakšen odnos bo do domačih nalog imel naš otrok je v veliki meri odvisno od tega, kako starši gledamo na domače naloge. Če jih dojemamo kot breme, jih bo najverjetneje tako dojel tudi naš otrok.

Učence je težko motivirati za opravljanje domačih nalog, saj se jih drži negativna misel o nalogah, ki jo podedujejo od starejših bratov, sester, prijateljev …

So pa domače naloge pomemben sestavni del procesa poučevanja. Z njo učenci utrjujejo snov, pridobivajo delovne navade, se naučijo uporabljati različne strategije, omogoča jim, da so ustvarjalni, jim dviga samozavest, izboljšuje samopodobo ter jih uči odgovornosti. S pomočjo domačih nalog lahko učitelj učence pripravi na prihajajočo snov, lahko pa jo uporabi tudi za vključevanje staršev v učni proces, kar je seveda potrebno. Žal pa je domača naloga velikokrat prava popoldanska mora, ki visi nad glavo vse družine.

Psihologinja Lea Beznik nam bo razkrila, kakšne pozitivne spodbude in kateri pristopi pomagajo otroku, da vestno in natančno opravlja domače naloge?

Lepo vabljeni vsi starši od 1. do 9. razreda.

Vsebina predavanja:

–           smisel in namen domačih nalog

–          kako in kdaj k domači nalogi

o načini za motiviranje otroka

o privzgajanje delovnih navad

o primeri popoldanskih urnikov

–          kako in koliko naj pri opravljanju domačih nalog sodelujejo starši

o pričakovanja staršev

o načini spodbujanja samostojnosti

o vrste pomoči in spodbud manj uspešnim učencem

–           kako naučiti otroka, da prevzame odgovornost za šolsko delo