PETOŠOLCI V PRIRODOSLOVNEM MUZEJU IN NUK-u

5razredPetošolci so 24. in 25. maja 2012 v okviru naravoslovnega dne obiskali Narodno in univerzitetno knjižnico in Prirodoslovni muzej v Ljubljani. Gospa Janežič jim je najprej prijazno predstavila našo največjo knjižnico in njenega stvaritelja, arhitekta Jožeta Plečnika. Spoznali so, zakaj se je mojster odločil za simbole kot so rdeča fasada, kljuka v obliki letečega konja… Ogledali so si veliko čitalnico in slišali koliko knjig hrani knjižnica v svojih arhivih.

V Prirodoslovnem muzeju so se najprej seznanili s prazgodovinskim mamutom. Ogledali so si njegovo okostje, potežkali zob, spoznali način prehranjevanja in bivanja. Pravo atrakcijo pa je predstavljala nova pridobitev Prirodoslovnega muzeja – okostje poginule kitovke Leonore, ki jo je leta 2003 morski tok zanesel v Piranski zaliv. Ob njem so se učenci seznanili z življenjem kitov na sploh.