Robotkov dan

robotkov_danV sredo 8.12.2010 smo se nekateri učenci naše šole zbrali na avtobusni postaji. Avtobus nas je odpeljal v Kranj od koder smo se sprehodili do Srednjega tehniškega centra. Tam se je odvijal Robotkov dan. Tam je bilo veliko ljudi. Sprejeli so nas prijazni dijaki in nam razdelili razne letake, ki so opisovali in predstavljali njihovo šolo. Potem smo v spremstvu dveh dijakov odšli na naravoslovno delavnico. Razdelili smo se v dve skupini. Ena se je ukvarjala z eksperimenti (kako stoji vilica na zobotrebcu, kamera obscura, postavljanje mostu iz deščic) druga pa je izdelovala vrvohodca. Pri tem so nam pomagali učitelji te šole ter študentje pedagoške fakultete. Na naslednjih dveh delavnicah je ena skupina izvedela nekaj o energetiki in se ukvarjala z svetlobo, druga pa je s pomočjo računalnika izdelovala električna vezja. V nadaljevanju smo si vsi skupaj ogledali še verižni eksperiment in film, ki je predstavljal šolski center in strokovno gimnazijo. Utrujeni a z novim znanjem smo se povsem tem odpravili nazaj proti Škofji Loki.

Jan Kafol in mentorica Li-An Kozmelj