Iz vrtca v šolo

IZ VRTCA V ŠOLO

V šolskem letu 2017/2018 bomo sodelovali z vrtcem po že ustaljenih tirnicah. Vedno  si v jesenskem času na skupnem sestanku oblikujemo skupne smernice.

V jesenskem času bomo z učenci prvih razredov odšli na obisk v sosednji vrtec.  Obiskali bomo  vrtčevske otroke, ki so v skupinah pred vstopom v šolo. Skupaj se bodo igrali, obujali svoje spomine na vrtec ter navezovali socialne stike. Spoznavali bodo pomen in sposobnost sporazumevanja.

Skupna igra v vrtcu

V pomladanskem času pa bodo k nam na obisk, k uri šolskega pouka prišli otroci iz vrtca. Začutili bodo utrip šole, samostojnost naših učencev, skupno sodelovanje, sprejetost, medsebojno pomoč ter si bodo  širili znanje na igriv način z elementi različnih metod našega dela.

Skupno sodelovanje v šoli – skupinsko delo, kroženje z različnimi nalogami.

Pri obeh srečanjih sodeluje vrtčevska skupina z istim oddelkom našega prvega razreda.

Sodelovanje je prijetno in v zadovoljstvo vrtčevskih in šolskih otrok.

Otroci začutijo razliko med sproščeno igrivostjo ter že prav malo učenostjo.

Zapisala Marjetka Benedik

(Skupno 1.440 obiskov, današnjih obiskov 1)