Astronomska delavnica uspela

IMG_6945V torek, 20. 4. smo imeli na šolskem igrišču astronomsko delavnico, na katero je prišlo okoli 80 učencev in staršev. Delavnico smo začeli v predavalnici, kjer smo se malo seznanili z velikostjo vesolja, ter nadaljevali z opazovanjem Lune, Venere in Saturna na igrišču. Udeleženci so bili najbolj veseli Saturna in njegovih obročev. Liza, učenka 6. D  pa ga je skozi teleskop slikala s svojim fotoaparatom na telefonu, kar se je presenetljivo dobro videlo. Slike si lahko ogledate tukaj, prispevala jih je Aleksandra Draksler!

sat

Komentarji: 1

1. space waves pravi:

I am so excited about the astronomy workshop on 20 April! It was amazing to see so many students and parents gathered in the school playground. We started in a lecture hall where we learned about the size of the universe, which was very interesting.