Navodila o vpisu v 1. razred

Škofja Loka, 16. 2. 2023

Spoštovani starši, skrbniki in skrbnice!

Vabimo vas na prvo srečanje s starši bodočih prvošolce, kjer vas bomo seznanili o organizaciji dela na naši šoli in o poteku vpisa v prvi razred. Srečanje bo v četrtek, 16. 2. 2023 ob 17.00 v prostori na Novem svetu.

Vpis otrok v 1. razred bo potekal v naslednjih terminih, ki so objavljeni tudi v RAZPISU ZA VPIS 2023 24:

 • v torek, 21. 2. 2023 (od 7.30 do 12.00),
 • v sredo, 22. 2. 2023 (od 8.00 do 12.00 ter od 14.00 do 18.00),
 • v četrtek, 23. 2. 2023 (od 7.30 do 12.00).

 

POTEK VPISA V 1. RAZRED

 • Starši, skrbniki in skrbnice pred vpisom prosim rešite spletno anketo v kateri zapišete osebne podatke, označite prijavo v jutranje varstvo, podaljšano bivanje, šolski prevoz in prijavo na neobvezni izbirni predmet angleščina. Prosimo vas, da zapišete tudi pomembne informacije, ki jih v šoli potrebujemo o vašem otroku (zdravstvene posebnosti, diete, obravnave pri logopedu, specialnemu pedagogu ipd.).

Povezava do ankete: INFORMACIJE O BODOČEM PRVOŠOLCU/PRVOŠOLKI

 • V tajništvo pokličite na številko 04/ 506 00 11 in se dogovorite za točen termin vpisa. Pokličete lahko v petek, 17. 2. 2023, med 7.00 in 14.00 uro. Gospa tajnica vas bo vpisala v prost termin k svetovalnim delavkam.

V primeru, da boste oddali vlogo za ODLOG šolanja, to povejte že tajnici, da vas bo uvrstila v termin k psihologinji ge. Katarini Gornik.

Starši, ki razmišljate o odlogu šolanja svojega otroka, morate otroka vseeno vpisati v šolo. Ob vpisu prinesite izpolnjeno vlogo za odlog in priložite morebitne izvide.

V primeru, da boste oddali vlogo za PREPIS (na našo šolo ali na drugo šolo), to povejte že tajnici, da vas bo uvrstila v termin k pedagoginji ge. Mateji Božnar.

Otroka je obvezno vpisati v šolo v tistem šolskem okolišu, kjer imate trenutno prijavljeno stalno/začasno bivališče, tudi v primeru, da se boste v prihodnosti selili. Ob vpisu prinesite izpolnjeno vlogo za prepis. O prepisu morata soglašati oba starša.

 • Na vpis pridete na izbran termin. Prosimo vas za točnost.
 • S sabo na vpis prinesite:
  • Izpolnjen obrazec Prijava na šolsko prehrano – prejeli ste ga z vabilo, priložen je tudi pod tem obvestilom.
  • Izpolnjene morebitne vloge za odlog, prepis. Obrazci so objavljeni spodaj, lahko pa jih napišete tudi sami.
 • Če zaradi kakršnegakoli razloga ne boste mogli priti na vpis, pokličite v svetovalno službo go. Matejo Božnar (04 506 00 16) ali pišite na mateja.boznar@ossklm.si in se boste dogovorili za drug termin.

 

V primeru vprašanj o odlogu, prepisu, izpolnjevanju vprašalnika, obrazcev se lahko na svetovalni delavki obrnete že pred vpisom:

 • Katarina Gornik, psihologinja: katarina.gornik@ossklm.si ; 04 506 00 17
 • Mateja Božnar, pedagoginja: mateja.boznar@ossklm.si ; 04 506 00 16

 

Lepo vas pozdravljamo,

Mateja Istenič, ravnateljica

 

OBRAZCI:

Prijava na šolsko prehrano

Vloga za odlog šolanja

Vloga za prepis

 

Razpis za vpis v prvi razred

 

31. 1. 2023

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da bo vpis otrok v 1. razred potekal v naslednjih terminih:

 • v torek, 21. 2. 2023 (od 7.30 do 12.00)
 • v sredo, 22. 2. 2023 (od 8.00 do 12.00 ter od 14.00 do 18.00)
 • v četrtek, 23. 2. 2023 (od 7.30 do 12.00)

Vpis bo potekal v stavbi na Šolski ulici 1, v prostorih šolske svetovalne službe (pritličje).

Šoloobvezni so otroci, rojeni od 1. 1. 2017 do 31. 12. 2017.

Da boste že pred vpisom pridobili informacije o organizaciji dela na naši šoli, poteku pouka v prvem razredu in o samem vpisu,  vas vabimo na roditeljski sestanek, ki bo v četrtek, 16. 2. 2023 ob 17.00 v večnamenskem prostoru v enoti na Novem svetu.

Vse informacije o točnem poteku vpisa bomo objavili tudi na spletni strani šole.

 

Pomembno:

Starši, ki razmišljate o odlogu šolanja svojega otroka, morate otroka vseeno vpisati v šolo. Ob vpisu prinesite izpolnjeno vlogo za odlog in priložite morebitne izvide.

»Ob vpisu otroka v osnovno šolo se lahko na željo staršev ugotavlja pripravljenost otroka za vstop v šolo. Če starši predlagajo odložitev šolanja, ker menijo, da njihov otrok ni pripravljen za vstop v šolo, oziroma če odložitev šolanja predlaga zdravstvena služba, je ugotavljanje pripravljenosti otroka za vstop v šolo obvezno. Pripravljenost otroka za vstop v šolo ugotavlja komisija, ki jo imenuje ravnatelj. Komisijo sestavljajo šolski zdravnik, svetovalni delavec in vzgojitelj oziroma učitelj.« (46. člen Zakona o osnovni šoli)

Otroka je obvezno vpisati v šolo v tistem šolskem okolišu, kjer imate trenutno prijavljeno stalno/začasno bivališče, tudi v primeru, da se boste v prihodnosti selili. Ob vpisu prinesite izpolnjeno vlogo za prepis.

Otroke, ki jim je bil vstop v šolo odložen, je potrebno ponovno vpisati v 1. razred.

 

Veselimo se srečanja z vami.

Mateja Istenič,

ravnateljica

(Skupno 690 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost