Preprečevanje odklanjanja šole

Marsikateri starš se znajde v stiski, ko ne ve kaj storiti, če se otrok prične upirati odhajanju v šolo.
V namen preventivnega delovanja je Svetovalni center za otroke, mladostnike in starše Ljubljana izdal priročnik z naslovom MOJ OTROK NOČE V ŠOLO: PREPREČEVANJE ODKLANJANJA ŠOLE – KAKO LAHKO POMAGATE STARŠI IN KAKO POTEKA STROKOVNA POMOČ?
Kot so zapisali v uvodu: “V knjižici boste našli informacije o tem, kaj je odklanjanje šole, zakaj pride do tega vedenja, predvsem pa želimo s to knjižico opremiti vas, starše z informacijami o nekaterih dokazano učinkovitih strategijah obvladovanja problema odklanjanja šole pri vašem otroku. V njej boste izvedeli, kako poteka strokovna pomoč, kadar se pri otroku ali mladostniku soočamo z odklanjanjem šole.”
Ker bo mogoče kateremu od staršev knjižica v pomoč in podporo, jo objavljamo tudi tu v e-obliki.
Mateja Božnar, svetovalna delavka