2. B JE NAPISAL PISMO BOŽIČKU NA LAPONSKO, V ROKE GA MU JE PODALA DRUGOŠOLKA LARA

V dneh pred slovenskim kulturnim praznikom, je učenka Lara iz 2. b, skupaj s starši, ponesla na Laponsko pismo Božičku. Sošolci in sošolke so ustvarjali in pripravili pismo, kjer je eno stran krasilo več rok, na katerih so se odtisnili prstki sošolcev. Na drugi strani so pisali z nalivnikom, z malimi tiskanimi črkami. Božičku so želeli sporočiti svoje želje. To niso bile želje po darilih, igračah, ampak želje po varovanju zdravja človeka, okolja, živali in rastlin. Lara je Božičku povedala, da prihaja iz Osnovne šole Škofja Loka-Mesto, iz Škofje Loke v Sloveniji. V pismu so učenci sporočili, da si želijo šolo nasmejanih lic, šolo , kjer bi bilo več sončnih in veselih dni. V šolo naj bi hodili učenci, ki bi med seboj sodelovali in si pomagali. Lara je ob vrnitvi v šolo sošolkam in sošolcem povedala, da se bo Božiček potrudil in poskrbel za želje, ki so jih učenci zapisali.

LARA S SOŠOLCI IN SOŠOLKAMI IZ 2. B