Trening tekma FLL-ja v Velenju

V sredo, 26. novembra se je 11 članov ekipe FLL odpravila na trening tekmo v Šolski center Velenje.  Na poti so se nam na minibusu pridružili še Vedoželjne sovice iz Ljubljane in skupina desetsklec iz Grosuplja.  Pred začetkom tekmovanja so najmlajši v naši ekipi, Tim, Tilen in Matic pomagali organizatorjem pri postavitvi trening miz, drugi pa so pripravljali robota in opazovali ostale tekmovalce in njihove robote. Naši učenci so bili po prvi tekmi pohvaljeni, ker je njihov Lego robot uporabljal barvni senzor in lepo sledil rdeči črti.  Na trening tekmi se je pomerilo 29 ekip. Naša ekipa je dosegla 65 točkami in bila na 17 mestu, kar je za začetnike odlično. Regijsko tekmovanje bo 17. januarja, do takrat pa še kar nekaj dela.

Interesno dejavnost FLL na naši šoli je s prijavo na tekmovanje in nakupom kocke EV3 ter drugimi potrebnimi pripomočki sponzoriral LTH Casting.

Rezultati treninga vseh tekmovalcev na uradni FLL strani

O interesni dejavnosti FLL na naši šoli si lahko preberete tukaj.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost