NAŠI UČENCI V KNJIGI BESEDE IZBRANE ZA MODRIJANE

besede izbrane za modrijane V lanskem šolskem letu so učenci 7. A z mentorico Kristino Strnad in Katarina Ivanušič iz 3. A z mentorico Simono Podobnik prebirali dela Jožeta Snoja, predvsem pesmi Sirota Snežec in Vid spreminja svet ter pripovedni deli Pravljica o Vodni kapljici in Govoreči kamen. Ob tem so nastala poustvarjalna besedila in nekatera od njih so bila objavljena v knjigi Besede izbrane za modrijane. Izbrana besedila so torej napisali Katarina Ivanušič iz letošnjega 4. A ter Lara Lindav, Katja Porenta, Martin Zarnik, Maša Jovič in Tone Poljanec Ambrožič iz letošnjega 8. A.
Navedenim učencem vse čestitke, ostali bralci te novičke pa so povabljeni k branju omenjene knjige Jožeta Snoja, ki je zasnovana tako, da vsakemu besedilu sledijo naloge, podobno kot v šolskem berilu. Drugače ne more biti, saj so namenjene domačemu branje, kot je razvidno iz imena zbirke.