Dodatne informacije o dosežkih NPZ za učence in starše

Državni izpitni center je letos prvič pripravil dodatne informacije z grafičnimi prikazi, ki bodo za vsak predmet NPZ prikazovale dosežek posameznega učenca v primerjavi z ostalimi sovrstniki na šoli in v državi.

Učenci 9. razreda in njihovi starši boste lahko do dodatne informacije za posameznega učenca od 6. 6. 2013 do 30. 6. 2013 dostopali s številko EMŠO in šifro učenca na spletni strani http://npz.ric.si, kjer ste si lahko ogledali tudi ovrednotene preizkuse znanja, izpise dosežkov in moderirana navodila za vrednotenje v obliki pdf.

Za učence 6. razreda bo letos pripravljena le zip datoteka, v kateri bodo stisnjene datoteke za vse učence in to bo dostopno osnovnim šolam. Informacije bodo na voljo od 21. 6. 2013. Ker učenci 6. razreda in njihovi starši letos še ne boste mogli dostopati do teh informacij preko spleta, vas obveščamo, da jih vam bomo na vašo željo posredovali v šoli po tem datuimu.