Merjenje toplotnih izgub naše šole

termografija os skofja loka mesto

Na naši šoli se je 22. 11. 2011 oglasil Stanislav  Sojnik, ter opravil termografijo naše šole. Termografijo šole smo dobili za nagrado za uspešno sodelovanje v lanskoletnem projektu U4energy. Seboj je prinesel kamero s katero je lahko izmeril temperaturo določenih delov naše šole. Povedal pa nam je tudi, da je povprečna temperatura učilnice od 21- 22°C in na hodniku 18 °C. Za informacijo je dejal, da imajo povsod na šolah iste težave. Toplotne izgube so vidne pri slabi tesnitvi okenj in prehodih zunanjih sten s tlemi »coklom«. Pohvalil nas je in nas uvrstil v tretjino med varčnimi šolami v Sloveniji. Točno analizo termografije bomo še dobili na šolo, nekaj fotografij in video posnetek merjenja pa si lahko ogledate spodaj. Več o dejavnostih o energijskih varčevanjih na naši šoli izvete Galerija slik  Video prispevek

Prispevek sta pripravili učenki 7. d, Katarina Debeljak in Ema blaznik

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost