NARAVOSLOVNI APRIL NAŠIH PETOŠOLCEV

IMG_mlakaMinuli april je bil za naše petošolce poln naravoslovnih dejavnosti. V drugem tednu meseca so obiskali Prirodoslovni muzej v Ljubljani, kjer so videli dinozavrovo okostje, potežkali njegov zob, izvedeli kakšno je bilo življenjsko okolje in navade te že zdavnaj izumrle živali. Nazorno jim je bil prikazan geloški razvoj Zemlje, doživeli so tudi simulacijo potresa.

Teden dni kasneje so se v okviru pouka naravoslovja odpravili še v mlako Godeških Lok. Tu so spoznavali rastlinstvo in živalstvo dveh ekosistemov – gozda in mlake. Skupaj z učitelji so poiskali nekatere rastline in živali, si jih ogledali, jih narisali in opisali. Na koncu so se preiskusili še v vaji Začuti okolje. Pazili so, da je okolje po njihovem odhodu ostalo nespremenjeno. Tudi to je ekologija.

Galerija fotografij iz mlake

Galerija fotografij iz Prirodoslovnega muzeja