Privarčevali 12 MWh in zmagali

elektrika0002V lanskem šolskem letu 2009/2010 smo se vključili v projekt Energetsko varčna šola, ki ga je organizirala družba Gen energija. Prijavili smo se na tekmovanje v kategoriji ”EVŠ – največji prihranek električne energije”. Za cilj smo si zadali zmanjšanje porabe električne energije na naši šoli. Učenci so beležili čas in spremljali število prižganih luči v dopoldanskem času, tako v učilnicah kot tudi na hodnikih. Tako smo z varčno rabo luči v primerjavi s prejšnjim šolskim letom, privarčevali 12 MWh električne energije. To je največ med vsemi sodelujočimi šolami v projektu. S tem smo si prislužili denarno nagrado v višini 720 evrov, ki jo bomo investirali v zamenjavo energijsko potratnega kuhinjskega aparata. Upamo, da bomo s tem privarčevali še kakšno dodatno MWh v letošnjem šolskem letu. Vsekakor pa bomo nadaljevali s spremljavo varčne rabe električne energije, saj smo ugotovili, da se nam z ozaveščanjem učencev in vseh delavcev šole to obrestuje.