Prireditev ob Evropskem dnevu jezikov

Evropska komisija in Svet Evrope sta leta 2001 s pobudo za evropsko leto jezikov želela opozoriti na to neverjetno jezikovno bogastvo. 26. september je postal praznik evropskih jezikov, ki je namenjen predvsem ozaveščanju o pomenu učenja jezikov in spodbujanju kulturne različnosti.

Tudi na OŠ Škofja Loka – Mesto se zavedamo, da je znanje tujih jezikov v današnjem svetu neprecenljivo in izredno pomembno. Že 8. leto zapored se naši učenci poleg angleščine lahko učijo tudi francoščine, nemščine in španščine, ki jih kot izbirni predmet izberejo v 7., 8. in 9. razredu. Poleg tega sta dve učiteljici usposobljeni za poučevanje slovenščine za otroke tujce.

 

Ob tej priložnosti Vas vabimo, da z nami proslavite Evropski dan jezikov in tako skupaj opozorimo na jezikovno zakladnico Evrope. Vabimo vas na prireditev, ki bo

27. septembra 2010 ob 18. uri v šolski predavalnici.

Učenci naše šole se bodo predstavili v šestih evropskih jezikih: v angleščini, francoščini, nemščini, španščini, albanščini in seveda slovenščini.

 

Vsi dihamo isti zrak in vsem kri po žilah polje.

A nihče ni nikomur enak in vsak je sam svoje vesolje.

(Tone Pavček)

Naj bo v našem vesolju vedno dovolj prostora za materinščino in tudi za katerega od tujih jezikov.

Učenci in učenke OŠ Škofja Loka-Mesto

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost