naslov projekta: Šole proti nasilju – ukrepaj, ne trpi

(v angleščini: SAVANT: Schools Against Violence — Act, Not Tolerate)

logo_mikrosoft2

tip projekta: Comenius šolski razvojni projekt

koordinator projekta: ga. Nika Debeljak

trajanje projekta: 2006 – 2009

Po enem zelo uspelem Comenius šolskem projektu z naslovom Mladi Evropejci v 21. stoletju, ki se je zaključil leta 2003, smo se na naši šoli odločili za pripravo novega projekta z naslovom Šole proti nasilju: ukrepaj, ne trpi. V tem projektu bodo poleg naše osnovne šole sodelovale še 4 osnovne šole iz različnih evropskih držav, in sicer iz  Španije, Italije, Latvije in Poljske.

Tokrat smo se odločili za malce drugačen tip Comenius projekta, in sicer za šolski razvojni projekt. Šolski razvojni projekti namreč dajejo poudarek potrebam in težavam, ki so skupne partnerskim šolam. Poudarek je torej na izmenjavi izkušenj in idej ter razvijanju učinkovitih prijemov in metod, s katerimi bi se lahko učitelji ter vodstva šol spopadali s posamezno problematiko na svoji šoli.

Kaj želimo doseči s tem projektom?
Glavni cilji, ki jih želimo doseči, so:

– opozoriti na problem fizičnega in besednega nasilja v šoli;

– naučiti se nenasilne komunikacije in nenasilnega reševanja konflliktov

– energijo učencev usmeriti v športne in druge koristne aktivnosti;

•                                       – zmanjšati nasilje v šoli ter tako ustvariti okolje, v katerem se bomo
  •                                         vsi (učenci, učitelji, gostje) dobro počutili in se radi spominjali dni, ki
  •                                         smo jih preživeli skupaj.

comenius_1

Comenius tim (sestanek na Siciliji, november 2006)

Če si želiš ogledati spletno stran našega projekta (v angleščini), klikni na logotip našega projekta:

logo_mikrosoft2