Dan dejavnosti: Dan slovenske hrane in 10. tradicionalni slovenski zajtrk v petek, 20. 11. 2020

Dragi učenci in učenke, spoštovani starši, skrbniki in skrbnice!

20. november je letos dan za tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga vsako leto praznujemo 3. petek v novembru in je hkrati tudi Dan slovenske hrane.

Na naši šoli ga bomo letos obeležili z dnevom dejavnosti za vse učence in bo mešanica prehrane, športa, sprostitve in branja.

Praznujmo vsi: učenci, starši in zaposleni v šoli. Zjutraj si privoščimo zajtrk: črn kruh, maslo, med, mleko in jabolko iz lokalnih živil. Vsi skupaj se lahko odločimo, da bo zajtrk vsak dan naše prvo opravilo za lepši in bolj ustvarjalen dan.

Predloge in navodila za izvedbo dneva dejavnosti, ki ga lahko opravite v petek ali kateri drug dan, bodo učenke in učenci dobili pri svojih razredničarkah oz. razrednikih, v 6. razredu pa pri gospodinjstvu. Naša želja je, da bi tako, kot predlagamo, da začnete dan dejavnosti, začeli vsak dan.

Veseli bomo, če boste vaše vtise, fotografije delili z nami na naši FB strani in/ali v ekipah v Teamsih – odvisno od navodil učiteljic.

Uživajte ob različnih dejavnostih kot se za praznik spodobi.

Katarina Peternelj, vodja prehrane