PEŠBUS od 16. 9. 2020!

V sklopu Evropskega tedna mobilnosti, ki bo potekal od srede, 16. 9. 2020, do torka, 22. 9. 2020, bo do naše šole na treh različnih progah (s Tavčarjeve ulice, Pod Plevne in Puštala) »vozil« PEŠBUS. Upamo pa, da bo vozil celo šolsko leto.

Gre za »avtobus«, ki ga poganjajo otroške nogice ob spremstvu vsaj enega odraslega spremljevalca, s čimer želimo v sodelovanju z Občinskim svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Škofja Loka spodbuditi predvsem otroke prve triade k aktivnejšemu in samostojnejšemu prihodu v šolo. V spremstvu odraslih se otroci učijo varno pešačiti v šolo.

PEŠBUS ima stalne postaje in vozni red, postaje so označene s tablami PEŠBUS, otroci pa imajo zanj dobili celo vozovnice, v katerih zbirajo žige za vsako peš opravljeno pot do šole.

Če PEŠBUS srečate na njegovi poti, se mu le pridružite. Izpolnite prijavnico, ki jo najdete na spletni strani šole in se pridružite!