ETM, v soboto, 5. oktobra, vabljeni na Trg pod gradom

V Škofji Loki bomo ETM (Evropski teden mobilnosti) obeležili v soboto, 5. oktobra 2019, na Trgu pod gradom. Vse obiskovalce čaka bogat program.

Program:

8.15 – predstavitev projekta ETM, SPVCP in vseh dejavnosti

8.30 – predstavitev reševalnega vozila in prikaz TPO z AED

9.00 – PGD Stara Loka – predstavitev logističnega vozila za reševanje pri množičnih nesrečah, z opremo večjega števila poškodovanih

9.30 – pozdravni nagovor župana Tineta Radinje in podžupana ter predsednika SPVCP, mag. Roberta Straha

9.45 – predstavitev  projekta PEŠBUS (udeleženci in spremljevalka) s podelitvijo nagrad

10.15 – Jaka v prometu, gledališka predstava gledališča Makarenko (3+, trajanje 35 min)

»Jaka je sicer priden, vendar neveden prvošolček v prometu. Med hojo je zagledan v svoj prenosni telefon, zaradi česar se spotakne in zaleti v policistko. Ta ga na zabaven način pouči o prav vseh osnovnih pravilih pešca v prometu.

Jaka bo na koncu predstave natanko poznal vse pomembnejše cestne znake, naučil se bo pravilno prečkati cesto; po kateri strani ceste mora hoditi, če ni pločnika; kako deluje semafor in kako se pravilno obleči, da bo v prometu viden.«

11.00 – predstavitev policijskega vozila in delo policista motorista

11.15 – predstavitev Srednješolskega centra Škofja Loka

11.30 – predstavitev AVP in demonstracijske naprave »zaletavček«

ETM 2019- program prireditev v Škofji Loki

Za tiste, ki jih slogan »Gremo peš!« ni nagovoril, vabimo, da pridejo na prireditev v mesto z mestnim avtobusom Arrive Alpetour.

Prevoz na sobotne prireditve bo brezplačen!

Vljudno vabljeni!