OBISK NA RTV SLOVENIJA

“Minulo nedeljsko popoldne smo učenci retorike prebili v studiu RTV Slovenija, natančneje kot gledalci oddaje Vikend paket. V oddaji, ki se je neposredno prikazovala tudi na televizijskih ekranih po domovih, sta voditelja Bernarda Žarn in Jože Robežnik gostila kar nekaj zanimivih gostov. Tako so program popestrili zakonca Manca in Benjamin Izmajlova in dih jemajoča akrobata Filip in Blaž, za glasbo pa je poskrbel Omar Naber s svojo novo skladbo. Tekom oddaje smo bili deležni različnih prispevkov s terena, med drugim tudi, kako se je Viliju Resniku uresničila želja iz otroštva. Medtem so se o nekoliko bolj vsakdanjih temah pogovarjali Jožetovi gostje, in sicer za komentatorskim omizjem so sedeli Helena Blagne, Martina Ipša in Boštjan Klun. Na spisku je bila tudi nagradna igra, vendar kot gledalci v živo smo imeli nekoliko manjše možnosti za osvojitev nagrade. Kljub temu smo bili z velikim zanosom nove mlade energije tudi sami del oddaje, k izvedbi katere smo pripomogli predvsem s ploskanjem, obenem pa smo tudi mi kaj odnesli od obiska. Ko so se kamere ugasnile, smo posneli še fotografijo ali dve z voditeljema, nato pa smo opravili še kratko turo po televizijski hiši. Videli smo skladišče, režijske prostore, preverili pa smo tudi, kako potekajo priprave na snemanje Dnevnika ter nekoliko presenetili ustvarjalce oddaje na snemanju Vse je mogoče. Seveda se domov nismo mogli  vrniti brez sprehoda po osvetljeni Ljubljani, doma pa smo takoj sedli za televizijske ekrane in si ogledali še Slovenija ima talent.”

Prispevek pripravila: Lana Kejžar