Projektni teden Dediščina gre v šole v 1. razredu

Tudi učenci 1. razreda aktivno sodelujejo v projektnem tednu Dediščina gre v šole. Pojejo ljudske pesmi in zraven zaplešejo. Likovno ustvarjajo: slikajo gradove, izdelujejo cekine, kipce, grbe. Zbirajo stare predmete; pripravili so tudi razstavo. Poslušajo pripovedke iz knjige Kamniti most. Na sprehodu po Škofji Loki in po poti treh gradov spoznavajo našo zgodovino. Srečajo se z mojstrom stare obrti – pletarjem.

V četrtek, 2. 10., pa so si ogledali predstavo Okameneli svatje. Pod vodstvom mentoric Barbare Jelenc in Kristine Strnad so zaigrali učenci in učenke dramskega krožka ter z izjemno duhovito igro navdušili tako učence kot njihove učiteljice. Nastopajoči si za svoj odličen nastop zaslužijo vse čestitke!

Zapisala: Janja Rojc Pintar