NA ŠOLSKEM VRTU z učenci 1.razreda

V mesecu oktobru smo se z učenci interesne dejavnosti NA VRTU že zelo dobro seznanili s cilji, ki smo si jih zastavili. Otroci kažejo pravo veselje do narave, raziskovanja, lopatanja, prepoznavanja življenja živih bitij v sožitju žive in nežive narave. Na našem vrtu imamo več rastlin, ki so trajnice. Le te imajo določeno uporabnost, katero učenci že prepoznavajo, rastline pa tudi poimenujejo.

Vrt jih privlači po stiku z zemljo. Uživajo ob iskanju plevela, živalic in hkrati burijo domišljijsko igro kjer jim prekopavanje in rahljanje zemlje omogoča izgradnjo hitrih tunelov, ki jih prav tako hitro zasipajo. Preprosto uživajo.

Jeseni je vrt zanimiv po barvah, dišavnicah, posameznih plodovih in tudi rastlinah, ki nam ponudijo semena.  Zanimiv pa ni le za pletje, prekopavanje, striženje, ohranjanje, trganje, prepoznavanje, ampak tudi za občudovanje, risanje in slikanje.

Prilagamo nekaj slikovnih prispevkov.

Vrt radi obiščemo tudi v času pouka, z različnimi  aktivnostmi.

Zapisala: Marjetka Benedik