Projekt: SPODBUJAMO PRIJATELJSTVO

V 1.d razredu smo v letošnjem šolskem letu sodelovali v nacionalnem projektu »SPODBUJAMO PRIJATELJSTVO«.

Prijateljstvo je vrednota, brez katere svet ne bi bil tako lep in pisan, kot je. Prijateljstvo nam dela življenje zanimivejše ter nas izpopolnjuje. Prijatelji nas skušajo razumeti, četudi se naša  mišljenja kdaj pa kdaj razhajajo, so nam kljub temu pripravljeni priskočiti na pomoč.

Kaj je prijateljstvo? Kdo vse so naši prijatelji? Si lahko predstavljamo svet brez prijateljstva? To so vprašanja, ob katerih se premalokrat ustavimo ali pa nam je nanje težko odgovoriti.

V našem oddelku so učenci gradili prijateljstvo preko naslednjih dejavnosti:

1. dejavnost: Prebrali smo zgodbo z naslovom Prijatelja
  2. dejavnost: Narisali so podobe sošolca/-ke s katerim/-o so ali pa si želijo biti prijatelji.
  1. dejavnost: Naučili smo se pesem o prijateljstvu »Poj z menoj«
  2. dejavnost: Izdelali smo skupni plakat »Baloni prijateljstva«

Učenci in učenke so bili zelo veseli sodelovanja v tem projektu. Z navdušenjem so opravili vse dejavnosti in se družili med seboj. Tako so okrepili socialne odnose v razredu, pozitivno energijo pa na takšen način prenašajo naprej, tako  na šoli kot tudi v domačem okolju.

Zapisala: Natalija Krstič Rant