Srečanje z novinarjem

V torek, 16. 11. 2021, smo se člani medijskega krožka preko aplikacije Zoom srečali z novinarjem in urednikom Škofjeloških novic Janezom Porento.

Povedal nam je veliko zanimivih stvari o svojem poklicu, prav tako je z nami delil marsikatero izkušnjo. Izvedeli smo, da je bil kar nekaj let športni novinar, a je bil urnik daleč od naklonjenega zasebnemu družinskemu življenju. Vprašali smo ga, kako poteka delo v času korone. Povedal je, da se je tudi novinarstvo v veliki meri preselilo v pisarno in na telefon, manj je terenskega dela. Dodobra smo ga izprašali vse, kar nas je zanimalo v zvezi z novinarstvom, veliko je povedal tudi sam, najbolj pa se nam je vtisnila v spomin anekdota, da je tudi on želel postati televizijski voditelj, a je prišel do spoznanja, da moraš biti za televizijskega voditelja predvsem lep.

Gospodu Porenti se še enkrat zahvaljujemo za zanimivo enourno videodruženje.

Eva Kavka, Alja Gorinjac, 7. A