Vpogled v NPZ za starše (in učence)

Vpogledi v preizkuse znanja in obveščanje staršev o podrobnejših obrazložitvah dosežkov v skladu z navodili NIJZ bo potekalo preko spleta v popoldanskem času ob predhodni najavi staršev pri učitelju predmeta.

Za 9. r v četrtek, 3. 6. 2021 (Strnad – SLJ, Pirc – MAT, Balderman – BIO, za 6. r pa v sredo, 9. 6. 2021 (Koplan – SLJ, Veber – MAT, Marković – TJA).

Obveščanje staršev o dosežkih učencev

Dosežki učencev 6. in 9. razreda so izraženi v absolutnih in odstotnih točkah. Dodatno analizo dosežka pripravi Državni izpitni center, v šoli, kjer je učenec opravljal NPZ, pa lahko dobi podrobnejše obrazložitve dosežka. Do dodatne analize dosežkov v elektronski obliki (v obliki pdf) bodo učitelji, učenci in starši lahko dostopali s šifro učenca in številko EMŠO na spletni strani http://npz.ric.si za 9. razred v sredo, 9. 6. 2021 in za 6. razred v torek, 15. 6. 2021.

Petek, 18. 6. 2021 je zadnji dan, ko lahko učenci ali njihovi starši za 6. in 9. razred zahtevajo učenčev preizkus znanja iz preteklega šolskega leta.