Zaključek IP- OGL

Za letos smo z osemnajstimi učenci 7. razredov, ki so letos obiskovali izbirni predmet obdelava gradiv les (OGL) zaključili izdelavo lesenih izdelkov. Učenci so začeli z načrtovanjem držala za lažje branje knjig v računalnici s pomočjo programa Qcad, ter končali z končnim izdelkom. Nadaljevali so z ročnim načrtovanjem raglje, za katero so izdelali tudi dokumentacijo tehnični načrt in tehnološki list. Učenci so kot tretji izdelek po navodilih iz revije Tim izdelali lesenega jelenčka, ki kaka bonbone. Za četrti izdelek so učenci izdelali leseno igralno kocko in za zadnji peti izdelek v računalnici v programu Qcad načrtovali trikraki bumerang in ga tudi izdelali. Od petih izdelkov so bili trije izdelki letošnje šolsko leto novi: bralnik, jelenček in kocka. Kljub velikemu številu učencev so bili učenci motivirani, samostojni in natančni pri svojem delu. Za prihodnje leto so učenci predlagali, da bi bil zanimiv in uporaben izdelek tudi lopar za namizni tenis, kar bo izziv za prihodnje šolsko leto.