MARČEVSKE NOVICE

Vabim vas, da si preberete marčevske novice z naše šole.

Minile so zimske počitnice. Vsi otroci smo spet v šoli. Sedaj je napovedano veliko ocenjevanj. Na naši šoli spet potekajo zabavne stvari. Na pustni torek, 5. marca, smo se nekateri učenci in učitelji oblekli v zabavne kostume. Moj sošolec je bil minion in se je komaj premikal. Naša ravnateljica je bila Pika Nogavička in je po vsej šoli iskala svojega Ficka. Po pouku smo imeli pustno rajanje v podaljšanem bivanju. Na tej prireditvi smo otroci plesali. Bilo je veliko različnih kostumov, npr. čarodeji, čarovnice, hudiči in spajdermeni.

Sedaj pa se nekateri učenci dobro pripravljajo na matematično tekmovanje Kenguru, ki bo potekalo v četrtek, 21. marca ob 13.00. Tisti otroci, ki bodo najbolj uspešni, se bodo udeležili državnega tekmovanja, ki bo v soboto, 13. aprila ob 9.00.

Prvošolci so v tem tednu končali s plavanjem. Plavat so hodili v plavalni bazen v Stari Loki. Tam so se učili plavati, potapljati, skakali so v vodo, delali pa so tudi stoje. Na koncu so dobili zasluženo medaljo.

To so bile prve marčne novice z razredne stopnje naše šole. Zapisala sem jih petošolka Alja Dizdarević.