Hip hop poezija na zaključni prireditvi za bralne značkarje

V petek, 20. aprila, je na šoli potekala zaključna prireditev za učence, ki so pridno brali in s tem opravili bralno značko. Prva šolska ura je bila namenjena učencem od 5. do 9. razreda, 2. šolska ura pa učencem od 1. do 4. razreda.

Letos nas je obiskal nenavaden dvojec, in sicer literarni zgodovinar prof. dr. Igor Saksida in raper Rok Terkaj – Trkaj. Na eni strani slovenska klasika in na drugi strani rap – skupaj ravno pravšnja osvežilna kombinacija za nastanek knjige Kla kla klasika.

Gosta sta na zabaven način predstavila izbrano slovensko klasiko v moderni rap izvedbi. Nov, drzen pristop k slovenski poeziji je učence navdušil. Prireditev so opisali kot zanimivo, zabavno, glasno, smešno, pristno, veselo, razgibano … gostoma so podelili čisto petko.