OBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

V četrtek, 22. 3. 2018, je v Sejni dvorani občine Škofja Loka potekal Občinski otroški parlament, ki so se ga skupaj z mentoricama Šolske skupnosti Anico Stele in Tatjano Jereb Miklavčič udeležili predstavniki razredne in predmetne stopnje naše šole. Tako kot vsako leto je bil parlament organiziran v sodelovanju z Društvom prijateljev mladine Škofja Loka. Mladi parlamentarci so letos razpravljali na temo Šolstvo in šolski sistem. Poslance vseh štirih škofjeloških osnovnih šol sta ob koncu prijazno nagovorila tudi škofjeloški podžupan Tine Radinja in poslanec Državnega zbora RS Miha Kordiš. Kar so mladi sklenili, bodo prihodnje leto ob sodelovanju učiteljev preizkusili tudi v praksi, saj se bo letošnja tema nadaljevala še naslednje šolsko leto.