4. dan – Erasmus+K2

ČETRTEK, 23.3.2017

Dopoldne je potekalo podobno kot že prejšnje dni. Najprej so učenci v računalniški učilnici izdelovali posterje o aktivnosti v Sloveniji, nato pa se do kosila na šolskem igrišču igrali različne igre. Glavni dogodek dneva je bila prireditev z naslovom My story could be your story za vse občane in vabljene goste. Pričela se je ob 18. uri v predavalnici. Po nastopu folklorne skupine mlajših učencev sta imeli kratek govor ga. Betka Mahnič in ravnateljica ga. Doris Kužel. Sledili so nagovori v vseh petih jezikih, slovenščini, angleščini, italijanščini, turščini in portugalščini. Kasneje so večinoma nastopali učenci angleškega dramskega krožka, pomagali so tudi sedmošolci. Ogledali smo si nastope italijanskega, portugalskega in orientalskega plesa. Prav posebna točka pa je bila, ko so vsi tuji učenci v spremstvu naših učencev zapeli slovensko pesem Moj očka ima konjička dva. Prireditev se je zaključila s skupinskim fotografiranjem in manjšo pogostitvijo.

Erazmus, 23rd of March 2017

Our morning was peaceful today. The students were making posters about Slovenia and played games outside. Things got more interesting in the evening, when the event »My story could be your story« started. Our school’s folklore club opened the event, shortly followed by a greeting speech from mrs. Mahnič, our principal and some of our students. Then the english drama club from our school took over. Everyone loved their performance. Some time was also given to our dancers who did an amazing job. But the last performance impressed the crowd the most. It was our ex student, Nuša Raztresen. Her singing was breathtakingly good.

Zapisali: Zare Kejžar in Nuša Rajniš, 8. c