Zaključek izbirnega predmeta POK

V torek, 24. 5. 2016, se je zaključil izbirni predmet Poskusi v kemiji. Zadnje srečanje, na katero so učenci POK-a povabili še peščico drugih gostov, je kot že nekaj let tudi letos potekalo v družbi gospoda Tomaža Ogrina z Inštituta Jožefa Štefana. Za začetek smo se malce ohladili s tekočim dušikom, če -196°C seveda lahko rečemo »manjša« ohladitev. Naredili smo še nekaj letečih eksperimentov, po učilnici so namreč frčali tudi zamaški. Kmalu zatem smo tekoči dušik zamenjali za tekoči kisik, s katerim smo povzročili skoraj pravo malo eksplozijo. Spoznali smo tudi lastnosti suhega ledu. Za konec pa smo s pomočjo tekočega dušika naredili še težko pričakovani sladoled in s tem več kot uspešno zaokrožili šolsko leto. Gospodu Ogrinu pa se še enkrat zahvaljujemo za njegov obisk in edinstveno preživeti dve šolski uri.

Lana Kejžar, 9. c

Za odlične fotografije je poskrbela Ajda Pokorn iz 9. d.