PRIREDITEV ZA BRALNO ZNAČKO 2015/2016

Tako kot vsako leto, je tudi letos na šoli potekala prireditev za Bralno značko. Letos je bralno priznanje osvojilo 561 učencev ( 1. – 5. razred: 412 učencev in 6. – 9. razred: 149 učencev), od teh je 48 učencev bralo vseh 9 let in so t.i. zlati bralci.

Ob tej priložnosti nas je obiskal pisatelj, novinar in ultramaratonec g. Žiga Gombač.

Imeli smo dve prireditvi, za razredno in predmetno stopnjo. Starejši učenci so izvedeli nekaj o pisateljevih najstniških letih in nastanku njegovih knjig, najmlajši pa so za eno šolsko uro »skočili« v svet srednjeveških vitezov in princes.

Bilo je zabavno, prijetno, pa tudi poučno, zato se mu zahvaljujemo za polepšano dopoldne v šoli. Dve šolski uri sta hitro minili in odšel je, tudi sam zadovoljen z našim prisrčnim sprejemom.

Za konec nam je v spominsko knjigo bralne značke napisal: »Lepo je priti in užiti del vsakdana šole. Gre za posebno priložnost in doživetje. Spoznati, začutiti ter ponovno srečati energijo, ki je bila nekoč del tebe in jo morda nevede pogrešaš. Kdo ve, morda pišem tudi zato. Ali pa ravno zato.«

Vsem, ki so brali, berejo in bodo še brali, iskreno čestitamo.

Zapisala: Mojca Debeljak