Projekt Vrtec – šola

Projektno delo OD VRTCA DO ŠOLE teče že vrsto let.

Kot vsako šolsko leto, smo se tudi to šolsko leto dogovorili za medsebojno sodelovanje po že ustaljeni poti. Skupno smo uskladili sodelovanje posameznega razreda, s posameznim oddelkom vrtčevske skupine – pred vstopom v šolo.  V jesenskem času, so naši učenci obiskali skupine otrok v vrtcu, kjer so se družili in igrali. Mesec marec pa je bil tisti, ko so nas v šoli obiskali oni. Pripravili smo jim urico šolskega pouka, ki so ga doživeli vsak na svoj način.

V 1. d. r., smo jim pripravili pouk v povezavi SPO in SLO. Zaupali so nam, da so se želeli počutiti, kot pravi šolarji. Dogovorili smo se, da se še srečamo kdaj na  našem šolskem igrišču.

Tako se družimo, odpravljamo strah pred šolo, približamo vpogled v šolsko delo, obogatimo izkustveno učenje ter krepimo medsebojne pozitivne odnose.

Zapisala: Marjetka BenedikVrtec

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost